Nem a szakmai dolgokkal volt probléma, egyszerűen az épületek nem voltak még olyan állapotban, hogy nyugodt szívvel elfogadhattam volna a mintatelep minősítést. 2013 óta azonban sokan jönnek hozzám látogatóba, hiszen sajnos immár egyedüli vagyok az országban, aki a juhokat mesterségesen termékenyíti. Ennek az az előnye, hogy magas genetikai értékű apaállattól több utódot lehet nyerni, egyöntetűbb állományt lehet általa összehozni. Emellett a kosok tartása nem olcsó dolog, így kevesebbet is kell belőlük tartani. – Összesen mennyi díjat nyert eddig a juhaival? – Összesen 12 tenyésztési nagydíjam van. Elnyertem a Sand József-díjat és az Id. Tóth Imre-vándordíjat, valamint másodszor vagyok immár az Év tenyésztője: 1997-ben voltam, illetve a másodikat most kaptam, egy hete. Nagyon örülök neki idén is, bár bevallom, kicsit számítottam rá, mert tavaly az OMÉK-on tenyésztési nagydíjat kaptam, valamint Budapesten az összkiállítás nagydíját is nekem ítélték. Nagyon magas pontszámot kaptak az állataim.

  1. Wallisi feketeorrú – Wikipédia
  2. Dr. Tóth Imre: Juhtenyésztés és -tartás (Mezőgazda Kiadó, 1997) - antikvarium.hu

Wallisi feketeorrú – Wikipédia

  • Rönkház árak 2010 edition
  • Romlott is, meg nem is a Békés megyei baleseti statisztika
  • Német feketefejű juh
  • Burj khalifa március 15
  • Cigája és német feketefejű tenyészkos jelöltek hústermelő képességének vizsgálata ultrahangtechnika alkalmazásával

Nem az a típus vagyok, aki kibírná, hogy otthon üldögéljen. – A családból más is kedvet kapott a juhtenyésztéshez? – A fiam, Mihály mellettem dolgozik. Ő viszi a növénytermesztést. Nagyon profi módon csinálja, büszke vagyok rá. Most már összesen közel 500 hektáron gazdálkodunk, melynek egy része legelő, másik része pedig szántóföld. Emellett a legnagyobb unokám, Máté is rengeteget segít. 24 éves, és most végzett a Gödöllői Egyetemen, ahol a juhtenyésztésből írta a diplomadolgozatát. 7-8 éves kora óta jár velem a kiállításokra, úgyhogy egyáltalán nem kellett rábeszélni, hogy csatlakozzon a családi vállalkozáshoz. Úgy látom, kedve és érzéke is van hozzá. Mindig mondom nekik: gyerekek, magatoknak csináljátok. 30 éve járok ki Németországba vásárolni. Idén is voltam már kétszer. Láttam, hogy ott a vállalkozások apáról fiúra szállnak, és mennyivel könnyebb így, mint mindent újrakezdeni, ahogy annak idején nekem kellett. A másik négy unokám is nagyon szeret a telepen. Mindig szívesen segítenek az állatok körül.

Bele is halt szegény. Akkor kimaradtam két évig az iskolából, mert pénzt kellett keresni. Elmentem a szövetkezetbe, és ott dolgoztam a juhászatban fizikai munkásként. Majd 1964-ben behívatott az irodájába a TSZ-elnök. Elmondta: szeretné, ha továbbtanulnék, mert látja, hogy nagyon szeretem a jószágokat. Így lettem a TSZ ösztöndíjasa. El is mentem Debrecenbe a technikumba, ahol juhtenyészeti szakképesítést szereztem. Ezt követően, 1967-től én lettem a juhágazati vezetője a TSZ-nek. Hozzá kell tenni, a juhászati telep a szüleim birtokán volt, Törtelen. Amikor kézbe vettem a juhászatot, akkor még árutermelő volt. Néhány éven belül azonban törzstenyészetté alakítottam. 1970-ben már ott voltunk a mezőgazdasági kiállításon a szövetkezet juhaival: el is hoztuk a kiállítás legszebb kosáért járó, első díjat. Máig őrzöm. – Mikor döntött úgy, hogy otthagyja a termelőszövetkezetet, és saját tenyészetet hoz létre? – A rendszerváltás környékén már sejtettem, hogy úgyis megszűnnek, vagy tönkremennek a TSZ-ek.

Files in this item University Computers Szakdolgozat pdf 1. 503Mb This item appears in the following Collection(s) Hallgatói dolgozatok (MÉK) [5195] Items in DEA are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated. Felhívjuk felhasználóink figyelmét arra, hogy a DEA "Egyetemi IP" és "Könyvtári számítógépek" elérési szintű dokumentumai kizárólag oktatási, kutatási, valamint saját tanulási célokra használhatóak fel, azt nem oszthatják meg az interneten és nem terjeszthetik. A dokumentum és a pdf megjelenítő védelmének megkerülése (másolás, nyomtatás, letöltés korlátozása) tilos.

Dr. Tóth Imre: Juhtenyésztés és -tartás (Mezőgazda Kiadó, 1997) - antikvarium.hu

Általános iskolás kora óta foglalkozik juhtenyésztéssel a törteli Sebők Mihály, aki idén immár második alkalommal nyerte el az Év tenyésztője címet. Egy romos tanyából varázsolt mintatelepet, ahol az országban egyedüliként, mesterségesen termékenyíti az állatokat. – Mióta foglalkozik juhtenyésztéssel? – Gyermekkorom óta. A szüleimmel tanyán laktunk. 25 hold földön gazdálkodtak, és állattenyésztéssel is foglalkoztak. Birkáink is voltak, és iskolás koromban, 10-12 évesen már én is foglalkoztam velük: etettem, gondoztam őket. Mikor hazaértem az iskolából, átöltöztem, ebédeltem, és már mentem is a juhokhoz. Akkoriban még nem a számítógép volt az első, hanem a gyerekeknek is ki kellett venniük a részüket a ház körüli munkákból. Szerettem csinálni. Eleinte körülbelül 10 birkánk volt otthon, majd 1960-ban, a tagosításkor már vagy 25 darab. Sajnos csak ötöt hagytak meg nekünk, a többit be kellett adni a szövetkezetbe a kocsival, lóval, szerszámokkal és földdel együtt. Ebbe édesapám belebetegedett, nem tudta feldolgozni.

Tovább a tartalomhoz Jó legelőkészséggel rendelkező egyhasznú húsfajta tisztavérben történő fenntartása, megőrizve a származási hely szerinti tenyésztési és termelési tulajdonságait. Szelekciós szempont a fajta szaporaságának és súlygyarapodó képességének javítása után fontos volt, hogy lovardák ban is megtekinthető legyen. Tenyésztésének célja elsősorban, kizárólag végtermék előállításhoz terminál apai partner biztosítása, a végtermék hízóbárányok és azok vágóértékének javítása. Tisztavérben a hazai, illetve külföldi tenyészállatigények kielégítése, illetve a hazai törzstenyészetek számára magas genetikai értékű apaállatok biztosítása. Jó anyai tulajdonságokkal, 1, 5 – 1, 7 szaporasággal rendelkező fajta. Magas 360-400 g átlagos napi báránykori súlygyarapodás jellemzi. Ha merinó állományban utófedeztetésre használjuk, akkor az ellési szezon végén született bárányok is gond nélkül elérik az értékesítési súlyt. A aszezonalitásra való hajlama csekély, de magyarországi tartáskörülmények között az állomány egy része szezonon kívül is termékenyíthető.

Juhtenyésztési alapismeretek Published on Oct 31, 2012 Szerző: Mucsi Imre; 1. köt. : Alapismeretek, juhfajták; 2. : Szaporodás; 3. : Juhbetegségek Janos Palotas

Csak 1962-ben ismerték el hivatalosan fajtának. Két évvel később felvették a Svájci Juhtenyésztők Egyesületének könyvébe ("Schweizer Schafzüchterband"). Azóta folyamatosan javítják a fajta állagát. 1983-ban a svájci juhállomány 9, 3% volt wallisi feketeorrú. [5] Képek [ szerkesztés] A gyapjú Jegyzetek [ szerkesztés] Fordítás [ szerkesztés] Ez a szócikk részben vagy egészben a Walliser Schwarznasenschaf című német Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként. További információk és irodalom [ szerkesztés] Felső-Wallisi Feketeorrú-tenyésztők Egyesülete Sambraus H. H.. Atlas der Nutztierrassen - 220 Rassen in Wort und Bild. Verlag Ulmer (1988). ISBN 3800172135

Jó legelőkészséggel rendelkező egyhasznú húsfajta tisztavérben történő fenntartása, megőrizve a származási hely szerinti tenyésztési és termelési tulajdonságait. Szelekciós szempont a fajta szaporaságának és súlygyarapodó képességének javítása után fontos volt, hogy lovardák ban is megtekinthető legyen. Tenyésztésének célja elsősorban, kizárólag végtermék előállításhoz terminál apai partner biztosítása, a végtermék hízóbárányok és azok vágóértékének javítása. Tisztavérben a hazai, illetve külföldi tenyészállatigények kielégítése, illetve a hazai törzstenyészetek számára magas genetikai értékű apaállatok biztosítása. Jó anyai tulajdonságokkal, 1, 5 – 1, 7 szaporasággal rendelkező fajta. Magas 360-400 g átlagos napi báránykori súlygyarapodás jellemzi. Ha merinó állományban utófedeztetésre használjuk, akkor az ellési szezon végén született bárányok is gond nélkül elérik az értékesítési súlyt. A aszezonalitásra való hajlama csekély, de magyarországi tartáskörülmények között az állomány egy része szezonon kívül is termékenyíthető.

August 9, 2022