A helyzetet tovább bonyolítja, hogy Márki-Zay ambicionálja egy hetedik frakció létrehozását is, sőt, kampányának hangsúlyos eleme volt, hogy az első 30 helyből 3-at cigány képviselőjelölteknek tartana fenn. Az, hogy a listás tárgyalássorozat konfliktusokkal terhelt folyamat lesz, természetesnek mondható; a pártok akkor követnek el nagy hibát, ha a nyilvánosság elé viszik az aktuális vitákat. Miután az egyéni jelöltekről és a miniszterelnök-jelöltről a választók döntöttek, a lista összeállítása a pártok feladata, ami jellegéből adódóan akkor hatékony, ha zárt ajtók mögött történik. A gyurcsányshowzásból látható volt, hogy a Fidesz Karácsony Gergelyt vagy Dobrev Klárát látta volna szívesebben Orbán Viktor kihívójaként. Mivel a konzervatív, katolikus, vidéki Márki-Zay Péter ellen jóval kevésbé működhet a "Gyurcsány bábja" vád, a kormányoldal kénytelen lesz új stratégiát alkotni. Vélhetően a jelölt hektikusságát, kiszámíthatatlanságát fogják "veszélyes"-nek beállítani, esetleg a külföldön töltött évei miatt az "amerikai ügynök" címkére számíthat.

Rekordközeli részvétel hétfőn az előválasztás második fordulójában

Meglehetősen magas, rekordközeli részvétellel indult el az előválasztás "döntője", amelyben már a főszereplők is élesebb hangnemre váltottak. Ahhoz képest, hogy maguk a szervező pártok alacsonyabb részvételt vártak az előválasztás második fordulójára, mint az első körben, a miniszterelnöki szavazás nyitónapján, az esős vasárnapon kifejezetten erős volt a részvétel, 78612-en voksoltak. Összehasonlításul: az első fordulóban az első teljes nap szeptember 20-án 66955 ember szavazott, ebből 62313-an személyesen, 4642-en pedig online – igaz, akkor munkanap volt, mert az informatikai rendszer leállása miatt csak hétfőn indult újra a voksolás. Érdekes, hogy most vasárnap az online szavazatok száma dobta meg a részvételt: 63223-an voksoltak személyesen, míg 15389-en éltek az internetes szavazás lehetőségével. A relatív magas első napos és a rekordközeli hétfői részvételi adatokból persze nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Így voltak ezzel a két kormányfő-jelölt, Dobrev Klára (Demokratikus Koalíció) és Márki-Zay Péter (Mindenki Magyarországa Mozgalom) stábjában is, ugyanakkor mindkét helyről arról számoltak be, hogy az aktivisták szubjektív észlelése szerint "szoros a verseny".

Pénteken ismét megdőlt a rekord Magyarország első országos előválasztásán: közel 102 ezren adták le a szavazataikat. A sátrakban 78 471 fő, míg interneten keresztül 23 525-en szavaztak - közölték az előválasztás szervezői a Facebook-oldalukon. Az összesített részvétel péntek estig, hat nap után 543 585 fő volt. Az új szavazók száma tovább nőtt: péntek estig több mint 166 ezer olyan szavazó vett részt a második fordulóban, aki az elsőben nem. Az előválasztás két fordulójában összesen 800 ezer választópolgár élt az előválasztáson a választójogával - közölték a szervezők. Az ellenzéki előválasztás október 10. és 16. közötti második fordulójában már csak a talpon maradt miniszterelnök-jelöltekre, Dobrev Klárára (DK) és Márki-Zay Péterre (Mindenki Magyarországa Mozgalom) voksolhattak az érdeklődők. Szombaton, 19 órakor zárnak be az utolsó személyes szavazópontok. Az online szavazási eljárásban a 20 órakor még sorban álló szavazópolgárok videós azonosítását még elvégzik az operátorok. A sikeres videós azonosítás után 24 óráig adhatják le a szavazatukat.

Ellenzéki előválasztás 2021

Az előválasztás sikeres lebonyolítása, a magas részvétel és a legtöbb szereplő számára (rész)sikert hozó eredmények egyaránt okot adnak az ellenzéki térfélnek az ünneplésre, de a parlamenti többséget biztosító szavazói tömeg megszerzéséhez sok még a tennivalójuk, elsősorban a kisebb településeken. A közös lista összeállítása lehet a legfőbb konfliktusforrás, de a hat- (vagy hét)párti gépezet dinamikáját a belső dominanciaharc is veszélyezteti, nem mellesleg a kormány is az ellenzéki egység megbontásának aktív résztvevője lehet. Az előválasztás második fordulójának eredményei A második forduló még az elsőét is meghaladó magas részvételi arány a önmagában is igazolja az előválasztás sikerét. A két fordulóban összesen 850 ezer választó szavazott, ami jelentős legitimációt biztosít elsősorban a közös miniszterelnök-jelöltnek, de a 106 egyéni jelöltnek, és rajtuk keresztül az összes résztvevő ellenzéki pártnak is. A második forduló ugyanakkor nem írta át azt az első fordulóban is látható jelenséget, hogy vidéken, főként azokon a kisebb településeken, amelyek a kormányoldal bázisát képezik, továbbra is kevés az ellenzéki szavazó.

A második forduló október 10-től 16-ig fog tartani. 2021. október 17-én este 11 órakor kihirdették a második forduló eredményeit, 371 560 szavazattal nyert Márki-Zay Péter, Dobrev Klára pedig 283 667 szavazattal lett második. Az alábbi cikkben az oldal létrejöttéről és az ellenzéki előválasztásról olvashat részletesen: Térképen az előválasztás – itt az Átlátszó nagy jelöltböngészője és a pártok támogatási hálója 2022. választási év lesz, ennek előfutára a 2021-es ellenzéki előválasztás. Az Átlátszó is megkezdi a felkészülést a voksolásokra, és olvasóinak a legáttekinthetőbb és leginformatívabb formában igyekszik bemutatni a küzdelem aktuális állását. Megmutatjuk azt is, hogy miként alakulnak a különböző pártközi megállapodások: tartsanak velünk, amíg az összes jelölt rajtaütésszerűen vissza nem lép!

Előválasztás: este hétkor zárnak a szavazópontok, vasárnap lesz eredmény - Napi.hu

– Az MSZP támogatói ettől függetlenül valószínűleg nagyobb arányban támogatják majd Dobrev Klárát – mondta Mikecz Dániel, aki összességében nem vár magasabb részvételt az első fordulónál. A szakértő által említett polarizálódás egyébként hétfőn is jól megfigyelhető volt. Gyurcsány Ferenc, a DK-elnöke saját közösségi oldalán azt írta: bár a Fidesztől tíz év alatt megszokta a gyurcsányozást, "most az történik, hogy az ellenzék egy része Márki-Zay Péter vezetésével is úgy akar kormányt váltani, hogy annyit mond: Gyurcsány. Esetleg hozzáteszi, hogy Dobrev". Ez szerinte "nincs rendben", mert "nem az a baj önmagában, hogy így nem lehet kormányt váltani, hanem az, hogy így magunkra vesszük ellenfeleink gyalázatának egy darabját". Tegnap egyébként Márki-Zay visszakozott, amiért korábban lényegében hazaárulónak nevezte azokat a szocialista, párbeszédes politikusokat, akik előbb Karácsony Gergelyt támogatták, majd az ő visszalépése nyomán Dobrev Klára mögé álltak be. Márki-Zay Péter ezzel a témával kezdte hétfői, szombathelyi fórumát.

Előválasztás: mindjárt részeredmények jönnek – videó - Infostart.hu

Az MSZP és a Párbeszéd április végén bejelentette, hogy minden körzetben közösen indítanak jelölteket. A térképen és a támogatási hálón jelölő szervezetnek azt a pártot tüntettük fel, amelynek tagja az induló, a másik pártot pedig a támogatók között jelöltük. 2021. augusztus 15-én zárult le a regisztrációs időszak, az indulási szándékukat leadó 272-ből 264 egyéni képviselőjelöltet, 7 miniszterelnök-jelöltet és 13 jelölő szervezetet vettek végül nyilvántartásba. 2021. szeptember 6-án zárult le az aláírásgyűjtési időszak, az ebben a szakaszban résztvevő 264 főből 258 képviselőjelölt gyűjtötte össze a szükséges ajánlásokat. Az aláírásgyűjtési szakasz során 4 jelölt visszalépett, 2 pedig nem tudta teljesíteni az ajánlási feltételeket. Az aláírások hitelesítése után újabb 5 jelölt lépett vissza másnak a javára, így végül 253 képviselőjelölt fog indulni az előválasztáson, nevük rajta lesz az előválasztási szavazólapon. A 7-ből 5 miniszterelnök-jelöltnek sikerült összegyűjtenie a szükséges ajánlásokat, egynek nem sikerült elérni a 20 ezer ajánlást, egy pedig visszalépett.

  1. Tökéletes nokedli recept
  2. 5G Hálózat Veszélyei Tudományos Bizonyítékok a Wifi Káros Hatásairól 5G Mentes Övezet - YouTube
  3. Melange kávéház debrecen étlap v
  4. Előválasztás 2021 – a Political Capital elemzése a második fordulóról és annak következményeiről
  5. 4 hónapos baba mozgásfejlesztése

Előválasztás második forduló eredmények

A hatpárti szövetség csak akkor lesz esélyes a választási győzelemre, ha ezeken a területeken képes lesz a jelentős bővülésre; a miniszterelnök-jelölt mellett a vidéki választókerületekben legtöbb jelöltet állító DK és Jobbik szervezeteitől követeli ez a legtöbb erőfeszítést. Részvételi arányok vidéken és Budapesten (a választásra jogosultak 2018-as számához viszonyítva; a 2. forduló eredményei előzetesek és a lakóhelyüktől távol szavazók miatt kis mértékben torzítottak) Bár Karácsony Gergely pozicionálta magát a "közös nevező"- ként, ezt az imázst Márki-Zay Péter elbitorolta tőle: szavazói többféle választói körből kerültek ki, az eredményei mindkét fordulóban viszonylagos területi kiegyensúlyozottságot mutatnak (míg Karácsony támogatóinak eloszlása " fejnehéz " volt). Bebizonyosodott az a két forduló közötti feltételezés, hogy Márki-Zay-nak jelentős tartaléka van a másodlagos preferenciák tekintetében, Dobrev Klára viszont csak a fegyelmezett DK-táborra és azokra a területekre támaszkodhatott, ahol korábban is erős volt a baloldali szavazótábor.

2021. szeptember 28-án 20:00 órakor lezárult az előválasztás első fordulója, összesen 633 811-en adták le szavazatukat képviselő -és/vagy miniszterelnök-jelöltekre. A szavazatok számolása 29-én reggel kezdődött, az első eredményeket aznap délután tették közzé. 29-én csak 50 választókerület eredményeit tudták közzétenni, a végleges eredményig október 1. hajnali 1-ig kellett várni. Az érvényes, képviselőjelöltekre leadott szavazatok száma 600 304 volt, a miniszterelnök-jelöltekre leadottaké pedig 614 134. A miniszterelnök-jelöltek közül Dobrev Klára nyerte az első fordulót, a szavazatok 35 százalékát ő kapta. Őt követi Karácsony Gergely a szavazatok 27 százalékával és Márki-Zay Péter 20 százalékkal. Karácsony és Márki-Zay az eredményhirdetés napján még közös indulást terveztek, ezt a kérvényt viszont az OEVB elutasította. Ahhoz, hogy a két jelölt a szavazók közös támogatását élvezhessék, már csak a másik javára való visszalépés lehetősége maradt fent. Ez október 8-án meg is történt, Karácsony Gergely visszalépett Márki-Zay Péter javára.

A Republikon Intézet szakértője szerint nehéz összehasonlítani az első fordulós és a mostani részvételi adatokat, mivel akkor például nem vasárnap, hanem hétfőn volt az első teljes nap a szavazásra. – Már csak azért is nehéz értékelni az első részvételi eredményeket, mert például Márki-Zay Péter stratégiája, amely arra épül, hogy a szavazók akarnak-e még egyszer egy 2010 előtti világot Dobrev Klárával, vagy sem, nagyon polarizál, ez beindíthatja a választási kedvet az ő oldalán, de ugyanígy a DK jelöltjének táborát is mozgósíthatja – mondta a Népszavának Mikecz Dániel. Szerinte a végeredményt illetően fontos kérdés, hogy hogyan viselkednek azok az MSZP-szavazók, akiknek a pártja nem mutatott irányt, és azok a baloldali szavazók, akik a Karácsony Gergelyben egy a 2010 előtti világot meghaladni képes baloldali politikust láttak. Ők ugyanis most aközött választhatnak, hogy ezt a politikát egy jobboldali szereplőre bízzák, vagy egy olyan baloldalira, aki viszont ahhoz a korszakhoz kötődik, amit elutasítanak.

August 13, 2022