Utóbbi jelenettel Tarantino egy olyan ikonikus képsort alkotott, amivel azonnal letette a névjegyét, és mindennél ékesebben deklarálta, hogy ő a következő Martin Scorsese. A Kutyaszorítóban emellett paradigmaváltást jelentett a műfaji filmek világában is: egy "nagy balhé"-mozi, ami egy Cassavetes-film realitásával bír – emellett pedig minden bizonnyal minden idők legbizarrabb kínzásjelenetével is. Ezzel a véresre festett gengsztermesével kezdődött minden, amiért Quentin Tarantinót azóta is szeretjük! Kirobbanóan öntudatos. Szégyentelenül szerethető. A végtelenségig idézhető. És nem utolsósorban a film, ami új életet lehelt John Travolta és Bruce Willis karrierjébe. A Ponyvaregény a nyitó jelenettől kezdve (amelyben Tim Roth és Amandra Plummer négy perc tervezgetés után hajt végre egy rablást egy Los Angeles-i étkezdében) arra hívja és szólítja fel a közönséget, hogy megtekintsen egy nagybetűs Filmet, és ennek a tudatában is legyen. Minden sor, minden szög, minden betétdal azt a célt szolgálja, hogy még jobban elmerüljünk ennek az élménynek az őszinte élvezetében.

Kategória:Quentin Tarantino-filmek – Wikipédia

A filmötlet eredete egyébként érdekes: a Ponyvaregény forgatásán Quentin és Uma egyik este jól bepiáltak, ekkor a színésznő félrészegen felvázolta a Kill Bill kezdőjelenetét a rendezőnek, akinek annyira megtetszett, hogy azon nyomban meg is írt a forgatókönyvből 30 oldalt. Aztán persze mindenki a Ponyvaregény nagy sikerével volt elfoglalva, az anyag pedig arra a bizonyos felső polcra került. Aztán amikor évekkel később találkoztak, Uma viccesen a projekt iránt érdeklődött. A rendező nagy hirtelen azt mondta, hogy születésnapi ajándékának szánja, ami aztán sikerült is: Tarantino végzett, a film pedig pár éven belül kasszát robbantott a mozikban. A Kill Bill mindkét része egy különleges műfaji egyveleg. A történet szerint a világklasszis bérgyilkosnő, a Menyasszony terhes lesz és férjhez akar menni Bill, a főnöke akarata ellenére. Így Bill mindenkit lemészárol az esküvőjén, egyedül a Menyasszony éli túl, aki ötévnyi kóma után halállistát ír, és felkerekedik, hogy mindenkivel egyesével számoljon le.

Michael Madsen amerikai színészt a hét közepén letartóztatták malibui otthonában, miután egy ingatlantulajdonos feljelentette birtokháborításért. A névtelen bejelentő állítólag megpróbálta feltartóztatni a színészt, amikor az jogtalanul tartózkodott a magánterületen, végül mégis a helyi rendőrség intézkedett. Azt nem tudni, hogy a korábban alkoholproblémákkal is küzdő színész ivott-e, amikor elkövette a birtokháborítás cselekményét, viszont a rendőrök először nem az őrsre, hanem egy közeli kórházba szállították. Az elfogatóparancs alapján 500 dolláros – több mint 160 ezer forintos – bírságot kapott, viszont már másnap reggel 7 óra előtt szabadon engedték. Michael Madsen Forrás: Photo by 7e Art/Ciné Nominé/Caramel Film Madsen a képek alapján elég rossz állapotban volt, ami nem meglepő, hiszen egy hónapja lett öngyilkos a 26 éves fia – számolt be az esetről a Daily Mail, ahol fotókat is láthat a letartóztatásról. Ha ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes lelkielsősegély-számot!

Íme Tarantino összes filmje rangsorolva!

Hollywoodban megfér egymás mellett Cliff lakókocsija, a Spahn ranch, a Polanski-villa és Rick háza, Tarantino szerint pedig mindez ugyanannyira valóságos és ugyanannyira lényeges darabkája a kirakósnak, amely kirajzolja egy csodálatos korszak csodálatos képét. Ahogyan a film, úgy a Volt egyszer egy Hollywood könyvváltozata is sportot űz abból, hogy elmossa a határokat valóság és illúzió, történelem és vágyott, elképzelt múlt között. Míg a film legnagyobb truvája a befejezés mellett Rick Dalton, Cliff Booth, Sharon Tate és Charles Manson valóságbuborékjainak a kipukkasztása és összeeresztése volt, a könyv bizonyos értelemben emeli a tétet és általános szervezőelvévé teszi 1969 Los Angelesének minél részletgazdagabb, a valóságosnál is valóságosabb bemutatását. Mint egy fotorealista festmény: a szemünknél is tökéletesebb leképzése valaminek, amiről tudjuk, hogy körülbelül ilyen, eddig mégsem tudtuk ilyen részletesen megvizsgálni és valahogy az egész egy kicsit gyanús. Tarantino a popkultúra egészét lefedi és az arcunkba tolja, az állandóan duruzsoló tévé, rádió, mozi mellett márkák, helyszínek, nevek kavarognak, a sűrű massza és a rengeteg kitekintés pedig feledteti, hogy a cselekmény gyakorlatilag összefoglalható annyiban, hogy Ricket beajánlják egy olasz westernbe, aztán forgat egy napot, Cliff pedig megszereli az antennáját és találkozik pár hippivel.

  • Vanília pudingos boci szelet | Dévicsné Juhász Dóri receptje - Cookpad receptek
  • Quentin Tarantino | A legjobb filmek és sorozatok sFilm.hu
  • Dr. Szalai Milán – Gastro Update
  • Diós csokis süti
  • Quentin Tarantino filmek filmek | Mozipremierek.hu
  • Fodrasz fa dauer csavaro fem taskaban - árak, akciók, vásárlás olcsón - Vatera.hu
  • Esterházy torta recept eredeti e
  • Modern menyasszonyi ruha ka hao
  • Anyajegy eltávolítás muret.com
  • Judy Szemtől Szemben, Szemtől Szemben (1995) - Indavideo.Hu
  • Andy vajna feleségei van
  • Mazda mx 30 teszt

Quentin Tarantino | A legjobb filmek és sorozatok sFilm.hu

Ezek az apró történetek pedig kusza bonyodalmakon keresztül egy végjátékban csúcsosodnak ki. Természetesen hatalmas siker lett aztán Tarantino filmje, a cannes-i filmfesztiválról hazavitte az Arany Pálma-díjat, és 7 Oscar-díjra is jelölték, köztük a legjobb film kategóriában is. A parádés forgatókönyvért Tarantino át is vehette a szobrocskát, de ami még fontosabb: a Ponyvaregény kultuszt teremtett, mind a rendező, mind a műfaj körül. Hiba lenne nem említeni Tarantino további filmjeit, hiszen a Jackie Brown, bár kevésbé "tarantinós", ám csavaros, csempészős krimije mégis kiváló élmény, de az egy helyszínen játszódó, kamaradrámaszerű Aljas nyolcas is bizonyítja zsenijét. A rendező új filmje pedig jövő augusztusban érkezik Volt egyszer egy Hollywood címmel, mely a hírhedt Charles Manson által elkövetett Sharon Tate gyilkosságot dolgozza fel igazi sztárparádéban: a projekthez Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Dakota Fanning és Al Pacino is csatlakozott már.

Magyarul

Az 5 legjobb Tarantino-film - szerintünk - Dívány

Christoph Waltz, a hírhedt Hans Landa ezredes szerepében megint csak elképesztő, a sztori narrátora pedig az a Samuel L. Jackson, akivel 1994 óta minden egyes filmjében együtt dolgozott. Érdekesség, hogy a film angol címe: Inglourious Basterds, noha helyesen ugye 'bastards' lenne, de Tarantino azt mondta, sosem árulja el, mi áll a betűváltoztatás hátterében. 1. Ponyvaregény 1994-ben készítette el, a talán fő művének is nevezhető Ponyvaregényt. A film több szálra bontva, nem lineárisan mesél el egy összefüggő történetet, mely a Los Angeles-i alvilágba kalauzol el minket. Tarantino ezúttal is nagyágyúkkal dolgozott, mint Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Uma Thurman és a visszatérők, Harvey Keitel és Tim Roth. Vicent Vega szerepére eredetileg a Kutyaszorítóban is szereplő Michael Madsen -t akarta felkérni, aki azonban nem sokkal a forgatások kezdete előtt visszadobta a forgatókönyvet. Így Tarantino második választása John Tarvolta -ra esett, akinek karrierje, akkoriban már jó ideje parkolópályán volt, és szó szerint senki nem támogatta, hogy ő kapja a szerepet.
Habár a Becstelen brigantyk egy 1978-as olasz háborús akciófilmből kölcsönzi a címét (amelynek magyar címe Az az átkozott páncélvonat), lényegét tekintve sokkal inkább emlékeztet a hatvanas években dívó II. világháborús művekre: ez volt az az utolsó idő, amikor a klasszikus hollywoodi stúdiórendszer még teljes hatásfokkal működött, és az olyan rendezők, mint Robert Aldrich ( A piszkos tizenkettő) vagy Brian G. Hutton ( Kelly hősei) megtalálták az aknákkal kikövezett útját, hogy a régi vágású Hollywood megküzdjön a nácikkal. Tarantino ehhez képest természetesen emelte a tétet, mind a bonyolult meseszövést, mind a történelmi pontosságot, illetve pontatlanságot tekintve. Mindennek és a hipnotikus alakításoknak köszönhetően (Christoph Waltz nyitó monológja például egyszerűen zseniális) ez a II. világháborút újraíró film kivételesen ellenállhatatlan. Egy csapat nehézfiú ül egy kávézóban, és Madonna Like a Virgin című dalának mélyebb jelentéséről vitatkoznak. Majd ugyanezek a rosszéletűek öltönyben-nyakkendőben sétálnak a Los Angeles-i napsütésben, miközben a George Baker Selection nosztalgikus dala, a Little Green Bag szól.

Mindehhez hozzájön még a sok céltalan rasszista megnyilvánulás, és így már sok kívánni valót hagy maga után ez a mozi. Aljas nyolcas magyar szinkronos előzetes Aljas nyolcas magyar szinkronos előzetes. További infó a filmről: Csekkold a legújabb… Kill Bill 1. rész (2003): 81% A legendás főszereplő, a filmzene valamint a kitűnő akciójelenetek a Kill Bill t az egyik legismertebb Tarantino-filmmé avatják. A "Menyasszony" bosszút esküszik, hogy megölje volt csapata tagjait, akik nem engedték kiszállni és tönkretették az életét. Az akciójelenetek mellett Uma Thurman alakítása is kiemelkedő. Bár maga a film nem hoz forradalmi megoldásokat, nincs is olyan jól megszerkesztve, mint jópár másik Tarantino-alkotás, mégis emlékezetes marad, leginkább a hősnőnek köszönhetően. Tarantino eddigi életművében ehhez a filmhez írták a legtöbb véleményt, ami nyilvánvalóan hatással van a magasabb tetszési indexére. Sokak szerint ugyanis a véres jelenetek miatt túlságosan felértékelték. Kill Bill: Vol. 1 (2003) Official Trailer – Uma Thurman, Lucy Liu Action Movie HD Kill Bill: Vol.

Tarantino rendezői karrierjének kezdete óta az egyik kedvenc műveként hivatkozik rá, egy 2009-es interjúban "valódi mesterműnek" nevezte. Gáz van, jövünk! A Gáz van, jövünk! valószínűleg a legmeglepőbb helyezett Tarantino Sight & Sound Top 10 gyűjtésében. Az 1976-os Michael Ritchie komédiában Walter Matthau egy alkoholista ex-baseball játékost alakít, aki azzal kerül el egy pert, hogy egy sportos alkatúnak nem mondható gyerekekből álló baseball csapat edzője lesz. Battle Royale A 2009-es interjúban Kinji Fukasaku 2000-es disztópikus thrillerjét is felsorolta az elmúlt 17 év kedvenc filmjei között a rendező. "Ha lenne olyan film, amiről szerettem volna elmondani, hogy én rendeztem mióta filmekkel foglalkozom, ez lenne az" – fogalmazott Tarantino. Boogie nights Az évek során Tarantino "barátságos vetélytársként" hivatkozott Paul Thomas Andersonra, de nincs kétség, hogy az előbbi egyúttal az utóbbi egyik legnagyobb rajongója is. Tarantino az 1992 óra megjelent kedvenc filmjei listájára Anderson pornó iparról szóló Boogie Nights-át választotta be a rendezőtől.

August 15, 2022